












Proces wydania książki czy e-booka jest skomplikowanym i wieloetapowym przedsięwzięciem. Często niestety z powodu niewiedzy, czy też chęci ograniczenia kosztów, które są niekiedy dość wysokie, ostatecznie przepłacamy. Jednym z najważniejszych etapów jest skład i łamanie tekstu…
Niezależnie od tego, czy jesteś redaktorem w wydawnictwie, freelancerem, czy pracujesz jako korektor utworów literackich lub korektor treści marketingowych – współtworzysz cudze teksty i podnosisz rangę poprawnej polszczyzny w społeczeństwie.
Celem każdego autora jest napisanie takiego tekstu, który trafi do odbiorcy, będzie łatwy i przyjemny w odbiorze, a przede wszystkim – wartościowy i zrozumiały. Nie każdy jednak ma lekkość pisania, co nie znaczy, że jest gorszym specjalistą i że jego wiedza będzie źle przekazana. Dlatego jest wielu tzw. ludzi słowa, którzy wspierają autorów…
Drodzy Czytelnicy,
z radością udostępniam Wam pierwszy numer magazynu „WYDAJEMY”! Jako redaktorka, edytorka, specjalistka DTP, graficzka i wydawczyni, każdego dnia spotykam się z różnorodnymi wyzwaniami i podejściami do słowa pisanego, książek i uwalniania swojej duszy w świat. Jako autorka tomiku pogranicza poznałam smak selfpublishingu. Działalność w branży, jako polonistka, zaczęłam od pracy w roli redaktorki prowadzącej. Potem było tylko ciekawiej – świat składu DTP, projektowania książki, prowadzenia firmy świadczącej usługi wydawnicze, owocna współpraca z Wydawnictwem Region i przejście od roli ucznia (z której nigdy się całkiem nie wychodzi) do nauczyciela… To właśnie te doświadczenia skłoniły mnie do stworzenia tego magazynu – miejsca, gdzie wszyscy zaangażowani w proces wydawania książek mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą.
Trudno oprzeć się wrażeniu, że dyskusja o promocji małych wydawców i selfpublisherów może szybko sprowadzić się do gry w „kto ma gorzej”.
(…)
Ten artykuł jest o tym, jak mogą rozpocząć działania promocyjne bez przepalania budżetu…
Kluczem dobrej komunikacji marketingowej jest tekst. Tekst, który powinien być zarówno interesujący i poruszający różne, wartościowe tematy, jak i bezbłędny i przemyślany. Dzięki temu buduje się zaufanie odbiorców i reputację marki. Dlatego rola korektora w agencji marketingowej jest bardzo ważna – to on decyduje o ostatecznym kształcie i jakości…
Tylko w 2023 roku ukazało się ponad pięćdziesiąt książek absolwentek i absolwentów Maszyny do Pisania. Książki Maszynistek i Maszynistów są dostrzegane, zdobywają nominacje i wyróżnienia.To, co łączy kursantów Maszyny to
Książka jaka jest, każdy widzi. A na pewno powinien zobaczyć. W czasach, gdy zainteresowanie czytelnictwem stale maleje, a nakłady drukowanych publikacji nieustannie są zmniejszane, zarówno wydawnictwa, jak i sami autorzy, powinni szukać sposobu na to, aby wydawane przez nich książki mówiły same za siebie i przyciągały…
Ludzie zazwyczaj poświęcają zaledwie kilka sekund na okładkę podczas przeglądania książek. Im bardziej zainteresuje ich konkretna okładka i im bardziej ten czas się wydłuży, tym większa szansa, że tę właśnie książkę wybiorą…
Jeśli jesteś w trakcie pisania jakiegoś tekstu (artykuł na blog, e-book, książka itd.), to już najwyższy czas, by znaleźć osobę, która wesprze Cię w jego doszlifowaniu i zadba o poprawność językową. Tak, nie czekaj na postawienie ostatniej kropki – zapewnij sobie komfort już podczas pisania, podejmując współpracę z redaktorem, z którym Ci będzie po słownej drodze…
Od pewnego czasu rozglądam się i kupuję obrazy, preferując młodych twórców wkraczających na rynek sztuki. Wspieram zwłaszcza tych początkujących, lecz też tych, którzy na swojej malarskiej drodze są już nieco dalej. Jeszcze niewiele obrazów zdobi moje ściany, lecz kolekcja, którą mam, jest moją ulubioną z serii „Zbieram, bo… lubię”…
Przypomnij sobie, kiedy ostatnio byłeś w muzeum. Gdzie nie spojrzałeś, z każdej ściany spoglądały na Ciebie zapierające dech w piersiach obrazy. Widzisz to? Cudownie. Czy coś jeszcze przykuwa Twój wzrok? Założę się, że wiem: ramy. Rzeźbione, złocone, podkreślające piękno dzieł sztuki. Trudno sobie wyobrazić muzeum bez tych ram.
Na przełomie maja i czerwca 2024 roku w formie pdf na stronie gkf.org.pl, a kilkanaście dni później drukiem, ukazał się 400. numer „Informatora Gdańskiego Klubu Fantastyki”. Za tą pozbawioną fantazji nazwą kryje się najdłużej nieprzerwanie publikowany polski fanzin i nie mam tu na myśli wyłącznie magazynów tworzonych w środowisku fanów fantastyki…

Nowy numer #01
Pierwszy numer już dostępny! Zapraszamy do lektury artykułów!
Dziękujemy!
Sprawdź skrzynkę mailową, także zakładkę SPAM, i potwierdź zapis.